Téma diskuse

Návod pro nové art mamy

Jak se zaregistrovat:
V okně přihlášení klikněte na Vytvořit nový učet, zadáte své jméno, přezdívku.... a svoji mailovou adresu (ta je přísne tajná) a vaše heslo.

Jak přidat fotku:
Do galérie můžete přidat jen obrázek s rozměry 800x600 pixelů. (Nepřidávejte prosím najednou příliš mnoho fotografií, děvčata je nestihnou pochválit)
Děvčata, tady je návod jak můžete jednoduše zmenšovat své fotografie:
-stáhněte si program PhotoResize800.exe a uložte si ho např. na desktop nebo do adresáře, kde máte fotky.
-myší přetáhněte fotku nad ten stáhnutý program
-otevře se okno programu se zprávou, které fotky byly zmenšené a na ukončení programu stlačte Enter
-v adresáři s danou fotkou se vytvoří zmenšený obrázek s maximálním rozměrem 800 pixelů s názvem jako původní soubor + “-800.jpg”

Fotku do galérie můžete přidat tak, že kliknete na Přidat obrázek nebo
– zmenšený soubor můžete přidat do galérie přes Přidat obsah a obrázek. Zadejte název, zvolte správnou kategórii, aby nebyla výšivka mezi dorty.
Pokud kliknete na Vyberte, tak si najdete adresář, kde máte uložené foto, vyberte si foto a potvrďte open nebo dvakrát klikněte na zvolenou fotku. Komentář není povinný.

Jak zadat diskusní příspěvek:
Vyberte si položku v menu Vytvořit obsah a Diskusní příspěvek, zvolte si fórum a pište.

Všechny nové obrázky, komentáře, diskusní příspěvky najdete v Posledních příspěvcích.

V Posledních příspěvcích jsou nové obrázky, příspěvky a komentáře. V Mých posledních příspěvcích jsou jen vaše díla. Pokud si v Můj účet zvolíte Sledovat najdete tu vaše díla a příspěvky, ke kterým jste napsali komentář. V Kdo je kdo? je krátke info o děvčatech. Pokud kliknete na jméno některé dámy a zvolíte si Images, zobrazí se její tvorba, pokud si vyberete Kontakt, můžete jí poslat mail.

Kamilka musím Tě pochválit, ty obrázky jsou perfentní, hned je každý v obraze a může reagovat, musím chválit veřejně, díky, že tuto stránky budou mít také naše TlieskamTlieskamSrdceBozkávam šikulky

Ahojky,zaujala mě ubrousková technika.(y) Mám ale jeden problém:-( -nevím,jak se to dělá.;-( Našel by se někdo...kdo by mi poradil?(flower) Mnohokrát děkuji(sun)

Na svém PC si navrhněte vlastní obrázky, vytiskněte na transferové fólie na trička - poté jen nažehlete a můžete hned obléct!

Vrchní krakelování nebo-li Italské krakelování se od klasického liší v tom, že praskliny se vytvářejí až na samotném závěru – tedy při posledním kroku. Místo závěrečného laku použijete speciální sadu, do vytvořených trhlinek vetřete patinu a obrázek bude jako by měl lak popraskaný vzhled. více...

Technikou Art Deko lze snadno vytvořit libovolný grafický motiv na keramických, skleněných, porcelánových předmětech. Po vypálení při teplotě 180 stupňů Celsia se motivy stanou trvalou součástí předmětů.
Z fólie se vystřihují, anebo raznicemi vyseknou vhodné tvary, které se pak přenesou na zdobený předmět. Samotná fólie je měkký materiál, proto je dodávána na podkladovém papíru. Po vystřižení, anebo vyseknutí se podkladový papír snadno odstraní po navlhčení ve vodě. Fólie se pak přenese na povrch předmětu a kde ji lze prsty jemně uhladit. Fólie k povrchu dokonale přilne, proto se s předmětem snadno manipuluje.

Vypálený povrch fólie nesmí být „měkký“, což se jednoduše zjistí nehtem. Na povrchu nesmí zůstat žádný vryp a nehet musí po povrchu sklouznout. Pokud je povrch měkký, musí se vypalování opakovat s poněkud vyšší vypalovací teplotou. Příliš vysoká teplota však způsobí zahnědnutí fólie, čímž naruší barevnost.více...

Návod, jak si vytvořit obrázek ubrouskovou technikou – použití barev Home Art dekorační lazura – postup, kdy ubrousek nemáte v celku nebo používáte jen část, výřez ubrousku

Připravte si rámeček a sololit, (v tomto případě používám tvrdý papír), ubrousek, barvy, nůžky, lepidlo, lak…připravte si představu o vašem výtvoru – jaké barvy budete používat, konečný styl obrázku..

Protože používám menší rámeček, než je rozměr ubrousku a z ubrousku 25x25 cm použiji jenom část, výřez vystřihnu a přilepím doprostřed papíru. Část tvrdého papíru natřete lepidlem a ubrousek doprostřed přilepte. Suchým štětcem vytáhněte do stran. Štětec, kterým ubrousek vytahujete, musí být suchý, jinak se vám při vytahování může ubrousek začít žmolit.

Rámeček natřete barvou Home Art dekorační lazura (v tomto případě odstín Baccara ) – pohyb štětce není plynulý, ale barvu jakoby na rámeček nanášíte v malých vrstvách. Tato barva obsahuje malé bílé částečky, které vystoupí a po uschnutí vytvoří zajímavý efekt. Barvu nechte pořádně zaschnout.

Mezitím si pohrajte se sololitem (tvrdým papírem), kde už máte přilepenou část ubrousku, bílá místa vybarvěte barvou, různě vystínujte. Obrys motivu zvýrazněte – experimentujte. Nebojte se barvit i na ubrousek. Já jsem rohy obrázku zvýraznila stejnou barvou, jako rámeček.

Po zaschnutí rám i obrázek přelakujeme závěrečným (matným, lesklým) lakem.

Back to Top